Ascoli - A Tornádó Team Szeged versenyzője, Dékány Bence két kategóriában is indult az olaszországi görkorcsolya-világbajnokságon. A maratoni távon minden idők legjobb magyar eredményét érte el.

A Tornádó Team Szeged kiválósága, a hazai rendezésű Európa-bajnokságon 7. helyet szerző Dékány Bence és edzője, Kéri Ferenc szerdán érkezett haza az olaszországi Ascoliból, ahol a csapatot a görkorcsolya-világbajnokságon képviselték. A 49 ország közel 500 versenyzője részvételével megrendezett viadalon Dékány az utcai és maratonszámokban is elindult.

2012-09-23-dekany-bence

Kéri Ferenc és Dékány Bence

Utóbbiban minden idők legjobb magyar vb-eredményét érte el, ugyanis 9. lett a 99 indulóból. Óriási tempót diktált az élboly, de ezt szerencsére Bence végig tartani tudta, az első tízbe kerülésével pedig hatalmas meglepetést szerzett. A szegedi görkoris a juniorok között szakadó esőben állt rajthoz – 52 versenyzőből csak 32 ért célba – az utcai versenyek 10 ezer pontos kategóriájában, amelyben a 20. helyet szerezte meg.

Forrás: delmagyar.hu