Monostorapáti a balaton-felvidéki tanúhegyek lábánál megbújó települések egyike. Az itt található kicsiny falvak lélekszáma nem haladja meg a hétszáz főt. Az itt élő emberek nagyon vendégszeretőek.
Utunk legfőbb célja az volt, hogy meglátogassuk rég nem látott barátainkat és részt vegyünk a Művészetek Völgye rendezvényein. A fesztivált minden nyáron, július végén rendezik meg.

 

 

Az ide látogatók a színháztól kezdve, a rockzenén és a bábszínházon keresztül a kirakodóvásárig mindent megtalálhatnak. A sok-sok program után pedig jellegzetes magyar ételeket - például slambucot - is ehet és finom balaton-felvidéki borokat is kóstolhat megfáradt látogató
Monostorapáti két részre osztható. Az egyik az Ófalu, ahol a templom is található, melyhez egy érdekes történet is fűződik. A templom építése idején két templom tervrajza ugyanis összekeveredett, s a nagyobbiké- amelyet eredetileg Tapolca városában építettek volna fel- Monostorapátiba került. A templomban - ahol egyébként nagyon értékes freskók is vannak - ottjártunkkor egy hagyományos esküvőn is részt vehettünk. A templom környékén található a faluház, a kocsimúzeum, az iskola és a falu vendéglője is. Ófaluból a Macskadomb lábától induló kanyargó ösvényen keresztül egy kis fahídhoz jutunk, ami Újfaluba visz, mely már teljesen a mai kor szellemét idézi...

Sebők Ágnes  a Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola,  Gimnázium, Szakképző Iskola és Alapfokú  Művészetoktatási Intézmény Szeged tanulója

TÁLTOS ISKOLA SZEGED - A DÉL-ALFÖLDI MAGÁNISKOLA