Ritter Mary alapító-igazgatóEgyetemi oktatóként leendő tanárokat tanítottam - tanítani. Tapasztalataim arra mutattak, a közoktatás nagyüzemében éppen a gyermekek nem kapnak lehetőséget, maga a rendszer egyszerűen nem képes alkalmat teremteni, hogy felfedezzük őket, mindazt, ami bennük van. Édesanya vagyok, két gyermekem van, s a fiam éppen akkor készült iskolát választani. A problémákat már nem csupán az íróasztalom mögül láttam. Ami a munkám során megérintett, személyes üggyé változott. Azt mondtam: ha nincs számomra is elfogadható iskola, a tehetséget kibontakoztató oktatási rendszer, akkor létre kell hozni. A korábbi álmodozásból valódi tervezés lett, s lassan felépült az igazi, nagy projekt: a Táltos. Igazodnunk azért kellett - természetesen - a világhoz, de menet közben a világon is igazítottunk egyet....

Mártonné Ritter Mary
alapító-igazgató