AblakokKétféle idő és kétféle tér van. Ablakot nyitni abba a másikba, amelyből mozdulatlan óriások, gyermekeink tekintenek ránk: ez a mi pedagógiánk. 1997-ben a Táltos Iskola megnyitó ünnepségén Göncz Árpád a Magyar Köztársaság Elnöke a következő szavakkal köszöntötte Szeged tehetséggondozó iskoláját:

 "A szegedi Táltos Tehetséggondozó Iskola szakszerű pedagógiai programját áthatja a gyermekszeretet, valamint a tudás és a kultúra átadásának - a tiszta és nyílt gyermeki lélekhez méltó - alázata. Az iskola tökéletesen kiegészíti a dél-alföldi régió iskolapalettáját, egyben ékesen bizonyítja - a szívemhez oly közel álló - Szeged szellemiségének örökös megújuló képességét.

A szegedi Táltos Tehetséggondozó Iskolaközpont létrejöttét szívből üdvözlöm, további működését pedig minden tőlem telhető eszközzel támogatom."
 
Budapest, 1997. március
Göncz Árpád - A Magyar Köztársaság elnöke