Táltos Iskola kiemelt oktatási és nevelési célja a Magyarország és magyarságismeret, a legalkalmasabb erre az ország és természetjárás. A lebilincselő természeti környezet, a nagy múltú tájak átitatják a gyermeklelkeket saját magyarságuk élményével, igézi őket a táj, lelkületük, személyiségük szilárdul, gazdagodik.

Csikótábor a Táltos Iskolába lépőknekA mindig rövid nyár végére vidám iskolakezdő "csikótábort" szervezünk a kis elsősöknek. Itt alkalmuk van a "fészekrakásra" - maguk festik függönyeiket, ábécéjüket, díszítik osztályukat. Megismerkedhetnek jövendő iskolájuk tanulóival is a két, közös kirándulás alkalmával, amikor egyik utunk egy lovastanyára vezet. Az elsősök készítik a tanévnyitó műsort a tábor ideje alatt megtanult versek, dalok, játékok segítségével. Ezzel a programmal az iskolakezdés nehézségein segítjük át a kicsiket.